Zwycięska Dziewczyna Przyszłości z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi!

Studentka VI roku Wydziału Lekarskiego – Anna Baranowska-Jaźwiecka zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Dziewczyny Przyszłości – Śladami Marii Skłodowskiej-Curie” organizowanym przez Magazyn ELLE i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kapituła Konkursu jednogłośnie przyznała główną nagrodę naszej studentce w uznaniu dla jej systematycznej pracy naukowej, znakomicie przygotowanego projektu badawczego oraz imponującego dorobku naukowego, obejmującego 6 oryginalnych publikacji o łącznym Impact Factor przekraczającym 15 punktów.

Anna Baranowska-Jaźwiecka realizuje badania z zakresu diabetologii w Klinice Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii. Od 2009 roku jest uczestniczką kierowanego przez Profesora Wojciecha Młynarskiego projektu TEAM finansowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej i kluczowym młodym członkiem zespołu badawczego Kliniki. Nagrodą w konkursie jest stypendium naukowe, sfinansowanie udziału w dowolnej Europejskiej konferencji naukowej oraz sesja zdjęciowa w magazynie ELLE.

Szczegóły dotyczące finału konkursu oraz pozostałych nagrodzonych kontrkandydatek znajdują się na stronie MNiSW.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Prof. dr hab. n med. Wojciech Młynarski oraz
wraz z Zespołem Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii