Wręczenie dyplomów absolwentom Wydziału Lekarskiego

31 stycznia 2020 r., odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, roku akademickiego 2018/2019.

Dyplomy otrzymało 313. absolwentów.

W wydarzeniu uczestniczyły władze Uczelni:

Rektor Uniwersytetu Medycznego – prof. Radzisław Kordek, Prorektor ds. Wojskowej Służby Zdrowia – prof. Waldemar Machała, Dziekan Wydziału Lekarskiego – prof. Marzenna Zielińska, Prodziekani Wydziału Lekarskiego, a także przedstawiciele władz miasta, regionu i Okręgowej Rady Lekarskiej.

Podczas uroczystości uhonorowany został najlepszy absolwent, należący do Łódzkiej Okręgowej Izby Lekarskiej.

Nagrody z rąk Wiceprezesa i Sekretarza Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi odebrała Aleksandra Opinc.

Jak co roku firma Salve Medica wyróżniła najlepszych absolwentów kierunku lekarskiego. Nagrodzeni zostali:

• Aleksandra Opinc,
  • Ewa Jachacz,
  • Agata Santorek,
  • Michał Sobol,
  • Dorota Mroczek,
  • Błażej Kieszek.

Pani Dziekan Marzenna Zielińska wyróżniła, wskazanych przez absolwentów, najlepszych nauczycieli: prof. Dariusza Nowaka, dr Ewę Nachman, prof. Jakuba Fichnę, prof. Piotra Białasiewicza, prof. Edwarda Kowalczyka, dr Małgorzatę Berezińską, dr hab. Joannę Makowską, dr. Marcina Kosmalskiego, dr. Łukasza Jaska, prof. Jarosława Drożdża, dr. hab. Dominika Strzeleckiego, dr. Wojciecha Kuzańskiego.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Absolwentom gratulujemy i życzymy sukcesów!