Publiczne obrony rozpraw doktorskich

Dziekanat Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu  Medycznego w Łodzi,  uprzejmie  zawiadamia, że  w auli Rektoratu, al. Kościuszki 4,  odbędą się publiczne obrony rozpraw doktorskich:

dnia  12.02.2020 r.

godz. 1000  lek. Karola Krajewskiego

p.t. „Ocena densytometryczna przebudowy tkanki kostnej wokół trzpienia Metha u pacjentów poddanych aloplastyce stawu biodrowego

Promotor: prof. dr hab. Marek Synder

prof. dr hab. Andrzej Bohatyrewicz
dr hab. Jacek Gągała

godz. 1100 lek. Irminy Olejniczak-Staruch

p.t. „Wpływ długoterminowej terapii biologicznej łuszczycy  na wybrane markery stanu zapalnego i parametry gospodarki metabolicznej

Promotor: prof. dr hab. Aleksandra Lesiak

prof. dr hab. Witold Owczarek
dr hab. Michał Sobjanka

godz. 1200  lek. Pawła Kolano

p.t. „Udział zaburzeń angiogenezy i macierzy zewnątrzkomórkowej w rozwoju  owrzodzeń podudzi.”

Promotor:            prof. dr hab. Joanna Narbutt

prof. dr hab. Witold Owczarek
prof. dr hab. Adam Włodarkiewicz

godz. 1300  mgr  Aleksandry Mielczarek – Lewandowskiej

p.t. „Mechanizmy aktywności przeciwczerniakowej analogu geldanamycyny stosowanego samodzielnie lub w skojarzeniu z inhibitorami szlaku RAS/RAF/MEK”

Promotor: prof. dr hab. Małgorzata Czyż

Promotor pomocniczy: dr Mariusz Hartman

dr hab. Patrycja Koszałka
dr hab. Anna Krześlak

dnia  04.03.2020 r.

godz. 1200 mgr Kamila Ludwisiaka

p.t. „Analiza morfometryczna wyrostków kolczastych kręgów szyjnych na podstawie badań tomografii komputerowej.”

Promotor:
prof. dr hab. Michał Polguj

prof. dr hab. Bogdan Ciszek
dr hab. Grzegorz Staśkiewicz

Rozprawy doktorskie wraz z recenzjami  wyłożona jest do wglądu w   Bibliotece  Głównej  UM  w Łodzi,  ul. Muszyńskiego 2.