25. Festival International de Musique Universitaire

W dniach 11-13 czerwca 2011r. odbył się w Belfort we Francji 25.Festival International de Musique Universitaire (FIMU) z udziałem Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który został zakwalifikowany z pośród 5 tysięcy chórów z całego świata. Podczas pierwszego dnia festiwalu Chór UM wystąpił w Cathédrale Saint Christophe z repertuarem muzyki sakralnej, w drugim dniu z repertuarem muzyki rozrywkowej wystąpił na deskach Teatru Dramatycznego.

W Festiwalu brało udział około 3000 amatorskich muzyków, w większości studentów, z 35 krajów całego świata. W ciągu 3 dni festiwalu odbyło się ponad 250 koncertów z różnych gatunków muzycznych (muzyka klasyczna, współczesna, tradycyjna, jazz, experimental itp.). Wszystkie koncerty odbywały się jednocześnie na 16 scenach położonych na Starym Mieście w Belfort.