wstecz

Zainwestuj w siebie. Dołącz do ISI!

Szanowni Naukowcy, Doktoranci, Studenci, Innowatorzy!

Jest Nam niezmiernie miło poinformować o współorganizowaniu przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Politechniką Łódzką II edycji programu „Interdyscyplinarna Szkoła Innowacji”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnej przedsiębiorczości do wzięcia udziału w naszej inicjatywie.

Głównym celem programu jest współpraca ze środowiskiem akademickim mająca na celu pobudzanie, wspieranie i rozwój przedsiębiorczości akademickiej

Co to jest ISI?

ISI to przedsięwzięcie polegające na zgromadzeniu w jednym miejscu przedsiębiorczych
i kreatywnych ludzi, ich przeszkoleniu, a następnie wspieraniu przy tworzeniu nowych innowacyjnych rozwiązań gotowych do wdrożenia na rynek. Owocem I edycji jest działająca spółka REC.BIO Sp. z o.o.

Przystępując do ISI nie trzeba mieć gotowych pomysłów na biznes: wystarczy motywacja, gotowość podejmowania nowych wyzwań, otwarty umysł, kreatywność i chęć rozwoju osobistego.

Program ISI składa się z trzech etapów:

Etap 1 – cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, innowacji i własności intelektualnej.

Etap 2 – wyłonienie spośród uczestników interdyscyplinarnych zespołów, które podejmą działania prowadzące do założenia spółki spin-off na podstawie innowacji wypracowanych przez uczestników w efekcie odbytych szkoleń i pracy grupowej pod opieką Mentorów.

Etap 3 – inkubacja założonych spółek spin-off.

 

Plakat-ISI