Studenci Uniwersytetu Medycznego znów tryumfują w Holandii

W dniach 3-6 czerwca odbył się po raz 21 International Student Congress of (bio)Medical Sciences – to coroczna, międzynarodowa konferencja organizowana przez Uniwersyteckie Centrum Medyczne w Groningen w Holandii (http://www.iscoms.com). Jest to jedno z największych wydarzeń naukowych w skali Europy – w tym roku zgromadziło ponad 600 studentów z 59 państw, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia naukowe podczas 22 sesji ustnych oraz 28 sesji plakatowych.

Oprócz tego uczestnicy mogli wziąć udział w ciekawych, interaktywnych warsztatach dotyczących między innymi bronchoskopii, laparoskopii czy echokardiografii przezprzełykowej. W trakcie konferencji wygłoszone zostały także  plenarne keynote lectures poprowadzone m.in. przez prof. Adę Jonath, laureatkę Nagrody Nobla, która niedawno odwiedziła również naszą uczelnię.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że reprezentanci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi byli najliczniejszą grupą studentów z Polski biorących udział w ISCOMS, łącznie (12 prac – 17 autorów) i odnieśli podczas tego wydarzenia ogromne sukcesy!

Ewa Wrona, studentka VI roku Wydziału Lekarskiego, reprezentująca Klinikę Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii wygrała sesję plakatową hematologii i endokrynologii prezentując pracę pt. „Autoimmune profiling of MODY2 and Wolfram Syndrome”.

Bartłomiej Tomasik oraz Marcin Braun, również studenci VI roku Wydziału Lekarskiego reprezentujący Klinikę Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii, zwyciężyli podczas onkologicznej sesji ustnej, na której przedstawili pracę pt. „Impact Of Intensity Modulated Radiotherapy and Hypofractionated Radiotherapy On Overall Survival In Prostate Cancer”.

Praca została przygotowana we współpracy z Justyną Chałubińską-Fendler, doktorantką w Zakładzie Radioterapii.

Młodym naukowcom gratulujemy wspaniałych sukcesów i zachęcamy naszych studentów do spróbowania swoich sił w kolejnej edycji za rok!