wstecz

Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

 

28 lutego, już po raz trzeci w Polsce, odbędzie się Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich – ORPHAN, organizacja parasolowa, skupiająca stowarzyszenia pacjentów z chorobami rzadkimi, zaprasza do wspólnych obchodów!

W ostatni dzień lutego ludzie na całym świecie obchodzą międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich, żeby pokazać swoje wsparcie. Data nie jest przypadkowa – 29 lutego to najrzadziej występujący dzień w roku.

W tym roku Dzień Chorób Rzadkich odbędzie się 28 lutego. Wiedza to pierwszy krok do zmian, dlatego w tym dniu wystartuje ogólnopolska akcja poparcia dla osób i rodzin z chorobami rzadkimi: Widzę, Słyszę, Działam . Chcemy zaangażować ludzi i budować świadomość, że wokół nas żyje tak wiele osób z chorobami rzadkimi.

IFMSA-Łódź wspólnie z Krajowym Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich już teraz pragną zaprosić Państwa na wspólnie organizowaną konferencję, która odbędzie się 18 maja! Mimo, że wiedza o chorobach rzadkich jest nieczęsto spotykana w naszym społeczeństwie, mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się ją upowszechnić i zacząć zmieniać los chorych.


www.facebook.com/DzienChorobRzadkich
http://www.dzienchorobrzadkich.pl/
http://www.rzadkiechoroby.pl/