wstecz

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia odbędzie się „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Z tej okazji w całej Polsce planowane jest ustanowienie rekordu w ilości osób prowadzących resuscytację krążeniowe- oddechową.  Członkowie IFMSA-Poland Oddział Łódź postanowili wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Wydarzenie to będzie polegać na jednoczesnym wykonywaniu przez pół godziny resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów.

Akcja odbędzie się 16.10. (środa) br. w auli 1000 CDUM. Rozpoczynamy o godzinie 12:00. Nasze zmagania zostaną uwieńczone filmikiem, który zostanie przesłany organizatorom i zaprezentowany podczas Sympozjum Europejskiej Rady Resuscytacji „Outcomes” w Krakowie dotyczącej między innymi efektów nauczania podstawowych czynności ratujących życie.

Chcesz wziąć udział w tym przedsięwzięciu? Zapraszamy serdecznie osoby chętne do prowadzenia resuscytacji oraz nagrania filmiku. Dołącz do nas! Zgłoszenia na adres:

lodz.iskradlaserca@gmail.com (imię, nazwisko, kierunek i rok studiów).